בלוג NightOfTheLivingJews.com

דירה דיסקרטית: סקירה כללית של ההיסטוריה, הפונקציה והחוקיות

דירה דיסקרטית: סקירה כללית של ההיסטוריה, הפונקציה והחוקיות

505 מילים

המילה "דירה דיסקרטית" מעוררת מגוון רגשות ורעיונות על היסטוריה, תפקוד וחוקיות. דירות דיסקרטיות, המכונה בדרך כלל דירות דיסקרטיות, היו בעבר מרכיב פופולרי וחשוב בחיים העירוניים, ושגשגו באירופה ובארצות הברית במהלך המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. עם זאת, ההיסטוריה של דירות דיסקרטיות ואת מעמדם המשפטי הוא מורכב, מסומן על ידי שינויים הדרגתיים עמדות חברתיות כלפי זנות, ואת השכיחות של סוגים מסוימים של דירות דיסקרטיות באזורים מסוימים של העולם. מאמר זה מספק סקירה קצרה של ההיסטוריה, הפונקציה והחוקיות של דירות דיסקרטיות ברחבי העולם.

היסטוריה

השימוש בדירות דיסקרטיות על ידי ממשלות, ארגונים דתיים וקהילות מקומיות מתועד מאז המאה ה-8 לפנה"ס בשומר, בבל ואשור. באופן דומה, תיאורים של דירות דיסקרטיות מופיעים באפוסים של הומרוס – האודיסיאה והאיליאדה – ובמגוון מסמכים עתיקים אחרים. דוגמאות מהאימפריה הרומית כוללות את Lupanar (מן המילה הלטינית lupa, כלומר זאב), אשר יכול להיות מפואר ויקר כמו הלקוח רוצה. במאות שלאחר מכן, שירת הדירה הדיסקרטית את האוכלוסיות העירוניות של אירופה, והפך לחלק חשוב בתרבויות וכלכלות עירוניות רבות.

בלונדון של המאה ה-16 התרבו הדירות דיסקרטיות וסיפקו מקור הכנסה חשוב לבעלי האדמות. באופן דומה, באמסטרדם של המאה ה-17 פעלו דירות דיסקרטיות (דירות דיסקרטיות) תחת אישור ממשלתי. באמריקה של המאה ה-18 וה-19, הדירה הדיסקרטית (או "בית בעל מוניטין רע") הפך נפוץ יותר ויותר, ושגשג בעיירות כורים ובערים גדולות אחרות.

פונקציה

דירות דיסקרטיות סיפק מקום ללקוחות לרכוש שירותי מין. באופן מסורתי, המבנה של דירות דיסקרטיות השתנה מאוד, אבל בדרך כלל היתה היררכיה של כישרון, עם הנשים קרוב לראש הסולם לספק שירותי מין יקרים יותר. נשים שעבדו בדירות דיסקרטיות דורגו לעתים קרובות לפי גיל, יופי ואיכות עבודה, כאשר הצעירות והיפות ביותר קיבלו את השכר הגבוה ביותר. ברוב המקרים, שכרו חדרים מגברת או אם בית במחיר קבוע. הם נדרשו לספק אחוז מהרווחים שלהם לגברת, ולדבוק בכללים ובתקנות שנקבעו על ידי הבית.

באותה תקופה שימשו דירות דיסקרטיות כמקומות מפגש חברתיים ומיניים לגברים מכל המעמדות החברתיים. הם סיפקו אבטחה מפני מחלות לנשים, שכן הלקוחות היו ידועים לגברתי וכפופים לבדיקות בריאות ואמצעים למניעת מחלות מין. דירות דיסקרטיות היו גם מקור תעסוקה חשוב לנשים, והציעו מגוון הזדמנויות הכנסה. במהלך הבהלה לזהב בארה"ב במאה ה -19, למשל, דירה דיסקרטית היו ידועים להעסיק אישה אחת בשנת 1000.

חוקיות

אף על פי שחלק מהרשויות הסדירו ואף העניקו רישיון לדירות דיסקרטיות לאורך ההיסטוריה, הם פעלו לעתים קרובות מחוץ לחוק. במדינות ובערים מסוימות, דירות דיסקרטיות הם חוקיים ומוסדרים; במקומות אחרים הם לא חוקיים.

ארצות הברית היא דוגמה מרכזית לראשונה; מחוזות מסוימים בנבאדה הם תחומי השיפוט היחידים שבהם הזנות מחוקקת באופן ספציפי כחוקית. ערים ומחוזות מסוימים מסדירים או מעניקים רישיונות לדירות דיסקרטיות בתוך מחוזותיהם. במקומות אחרים, לעומת זאת, הדירות הדיסקרטיות אינם חוקיים, ומי שמפעיל אותם צפוי לענישה פלילית.

במדינות ליברטריאניות יותר כמו הולנד, הזנות אינה חוקית ובכמה ערים הקימו שלטים ורחובות שבהם דירה דיסקרטית יכולים לתגמל עובדים בבטחה ללא חשש מהשלכות משפטיות. במדינות אחרות, דירות דיסקרטיות נסבלים כל עוד הם מוסדרים ולבצע בדיקות בריאות ולקבל מספר מסוים של מסמכים מן הצוות שלהם מדי חודש.

מסקנה

ההיסטוריה של הדירות הדיסקרטיות משתרעת על פני מאות שנים, וההשלכות של פעילותם היו מגוונות ומורכבות. ממתן שירותי מין למקום בילוי ותעסוקה, בורדו מילאו תפקיד חשוב בכמה ערים ואזורים. הם נותרו נושא מרתק ומחקרי עבור היסטוריונים וחוקרים, ומרכיב בחברה הדורש מעקב וחקיקה מתמשכים.

בלוג NightOfTheLivingJews.com כתבות נוספות

העולם הסודי של נערות ליווי: מאחורי החזות הזוהרת

העולם הסודי של נערות ליווי: מאחורי החזות הזוהרת

כאשר אנו שומעים את המונח "נערות ליווי", מוחנו מעלה לעתים קרובות תמונות של נשים יפות בסביבה מפוארת, החיות חיי זוהר ומותרות. אנו עשויים אפילו לחשוב…

עשה זאת בעצמך עבור ויקיפדיה: כיצד לתרום ביעילות לאנציקלופדיה המקוונת הגדולה בעולם

עשה זאת בעצמך עבור ויקיפדיה: כיצד לתרום ביעילות לאנציקלופדיה המקוונת הגדולה בעולם

בעידן הדיגיטלי הנוכחי, אין זה מפתיע שהאינטרנט הפך למקור המידע שלנו על כמעט כל דבר. וכשמדובר בידע, ויקיפדיה היא ללא ספק האנציקלופדיה המקוונת הפופולרית והנפוצה…

סגנון חיים: הגדרה והבנה של אורח החיים המודרני

סגנון חיים: הגדרה והבנה של אורח החיים המודרני

בעולם המהיר והמתפתח ללא הרף של ימינו, מושג סגנון החיים הפך רלוונטי יותר ויותר. זהו מונח המשמש לעתים קרובות, אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו או…